WEBSWAN.IR

WEBSWAN.IR
پیوندهای روزانه

مادر؛آموزگار حس پرستش

يكشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۳، ۰۷:۴۰ ق.ظ

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم می فرمایند:

«الجنة تحت اقدام الامهات ؛ بهشت زیر پای مادران است .


هر سوکه بنگری از گذشته تا امروز نشانه هایی برای درک و فهم واقعیت هستی به وضوح نمایان است به شرط آنکه ذره ای از قدرت اندیشیدن خود استفاده کرده باشیم.

داستانها ، ضرب المثلها ، تاریخ دست به دست گشته  و از همه مهمتر نقلهای معتبری که از پیغام آور اسلام برای انسان به جا مانده گویای همین اصل است.

بهشت زیر پای مادران است و ما از کودکی هزاران بار آن را شنیده ایم وخواهیم شنید اما چکیده و عصاره این سخن کوتاه چه بوده ؟ آری همه میدانند اما دوباره با هم مرور کنیم.این جمله یکی از کلیدهای بحثی عظیم است که به محتوی هدف خلقت آفریدگار مرتبط است.

به وضوح از متن این کلام پیداست که پاداش بهشت برای سخت ترین اعمال داده می شود و مادربودن یکی از سخت ترین شغلهای عالم هستی است.نیازی به ریز شدن در تعریف جایگاه و وظایف مادری نیست اما ریشه همه سختی ای که به تاوان تحمل آن بهشت به زیر پای مادر کشیده می شود در احساس بی کرانی است که در وجود چنین انسانی می باشد.

احساس ، رمز و هدف پروردگار از خلقت انسان است.چیزی که نقطه تمایز همه موجودات اعم از انسان و حیوانات و هرموجود دیگری در هستی خواهد شد.احساس ، شبیه ترین حالت قرار داده شده در انسان به پرودگاراست.

و مادری که می تواند شبیه ترین حالت به پرودگار را درخود داشته باشد و با ارفاق بی دریغ و بی منت آن به فرزندش ،بذر پرستش را در وجود هر مخلوقی خواهد کاشت ، بدون شک دستمزدی بزرگ که همان بهشت موعود است خواهد گرفت.

پس رمزگشایی این جمله زیبا از پیغام آور اسلام چندان هم سخت نبود و با هم مرور کردیم که تنها کسب نام مادر برای رسیدن به بهشت کافی نیست و جایی که قرار است ما آموزگار حس پرستش کودکانمان باشیم باید با تمام وجود شبیه ترین رفتار ها را به پرودگار خود به کار بریم تا ساختار درک فرزندمان را از کودکی درست بنا نهیم .

مادر اولین آموزگار حس پرستش

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">